i-Rolnik
  • Wiedza rolnicza
  • Ubezpieczenia
    • Uprawy
    • Budynki i OC
    • Maszyny rolnicze
    • Konie
    • Produkcja zwierzęca
    • Zwierzęta gospodarskie
    • Auto
    • Agrofirma
    • Agro Flota
    • Instalacje OZE
  • Wydarzenia
  • Zgłoś szkodę
    • Ubezpieczenia
      • Uprawy
      • Budynki i OC
      • Maszyny rolnicze
      • Konie
      • Produkcja zwierzęca
      • Zwierzęta gospodarskie
      • Auto
      • Agrofirma
      • Agro Flota
      • Instalacje OZE
    • Zgłoś szkodę
    • Aktualności
    • Wiedza rolnicza
    • Wydarzenia
    • Pomoc
    • Kontakt
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
VIII Międzynarodowa Konferencja Borówkowa
Autor Concordia Polska Grupa Generali
06.03.2020
#Jagodnik #uprawy #wydarzenia

VIII Międzynarodowa Konferencja Borówkowa

Concordia Ubezpieczenia, należąca do Grupy Generali, po raz kolejny została sponsorem Konferencji Borówkowej.

Konferencja odbyła się 4, 5 i 6 marca 2020 roku w Jachrance.

Odmiennie w stosunku do poprzednich lat, pierwszy dzień konferencji poświęcony został zakładaniu plantacji. Kolejny dzień spotkania miał charakter naukowo – konferencyjny, z udziałem najlepszych specjalistów z branży. Przybliżyli oni aktualne, produkcyjne i rynkowe zagadnienia dotyczące uprawy borówki. Ostatni dzień był poświęcony na pokazy plenerowe w gospodarstwie w Dolecku koło Skierniewic, gdzie w praktyce zapoznać się można było z cięciem krzewów oraz pokazem maszyn.

Podczas Konferencji przedstawiciele Concordii Ubezpieczenia odpowiadali na pytania zainteresowanych plantatorów, jak najskuteczniej zarządzać ryzykiem podczas uprawy borówki poprzez wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

Zarządzanie ryzykami związanymi z koniunkturą, możliwościami pozyskania siły roboczej oraz zbytu, pozostają w gestii poszczególnych producentów, ale fizyczna produkcja borówki uzależniona jest bardzo mocno od warunków atmosferycznych. Cykl produkcyjny – od sadzenia do momentu zbioru – odbywa się bowiem zazwyczaj „pod chmurką”. Uprawy te są więc narażone na cały przekrój zjawisk pogodowych, oddziaływanie frontów atmosferycznych z ich wszelkimi skutkami. W tym zakresie z pomocą mogą przyjść ubezpieczenia oferowane przez Concordię.

Konferencja Borówkowa jest doskonałą okazją, aby poznać ofertę i rozważyć możliwość dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej, jako skutecznego narzędzia zarządzania ryzykiem w biznesie, jakim jest uprawa tego owocu.

Organizatorem Konferencji jest Firma Hortus Media Sp. z o.o. – wydawca portali internetowych jagodnik.pl i warzywapolowe.pl oraz współwydawca czasopisma „Jagodnik”.

Przeczytaj także

Ciekawostki o truskawkach

Ciekawostki o truskawkach...

Truskawki często w ostatnich dniach goszczą na naszych stołach. Co warto o nich wiedzieć? Pochodzenie truskaw...

Susza, grad zniszczyły Twoje uprawy w 2021 r.? Możesz l...

Susza, grad zniszczyły Twoje uprawy w 2021 r.? Możesz l...

16 czerwca tego roku ARiMR rozpoczął zbieranie wniosków o tzw. „pomoc klęskową”. Nie należy zwlekać ze składan...

Nielegalne środki ochrony roślin to nadal problem

Nielegalne środki ochrony roślin to nadal problem...

Czy fałszerstwa środków ochrony roślin to w Polsce duży problem? Z jakimi wyzwaniami w zakresie kontroli jakoś...

Rolnictwo Aktualności Wiedza rolnicza Wydarzenia
Generali Agro Ubezpieczenia Szkody
i-Rolnik Pomoc Kontakt Rejestracja - korzyści
Warunki korzystania Polityka prywatności Pliki cookies Regulamin
iRolnik
© 2022 Generali T.U. S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.