Sesja Naukowa IOR – PIB w nowej odsłonie. Ruszyła rejestracja
Rozpoczęła się rejestracja uczestników na Konferencję Ochrony Roślin – 61. Sesję Naukową Instytutu Ochrony Roślin – PIB. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i bezpieczeństwo Sesja Naukowa w 2021 r. prowadzona będzie w nowej formule.
61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego odbędzie się w dniach 10‒12 lutego 2021 roku w Poznaniu. Już dziś na stronie internetowej wydarzenia (www.snior.pl) uruchomiony został formularz rejestracji. Znajduje się tam również ramowy program Sesji Naukowej.
Sesja Naukowa IOR – PIB ma swoją bogatą, wieloletnią tradycję. Od kilku lat dyskretnie zmienia się formuła tego wydarzenia. W ramach Sesji od niedawna organizowane są tematyczne fora dyskusyjne. Z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w niej przedstawiciele zagranicznych ośrodków naukowych, a znaczenie Sesji Naukowej, jako wydarzenia realnie wpływającego na rozwój rolnictwa, rośnie. Z uwagi na powyższe zmiany organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu nowej nazwy wydarzenia, która w pełni będzie oddawać jego charakter. Stąd 61. Sesja Naukowa będzie początkiem nowego rozdziału w historii spotkań nauki i praktyki rolniczej, i odtąd będzie realizowana pod nazwą: Konferencja Ochrony Roślin.
Z uwagi na sytuację epidemiczną, chcąc zapewnić uczestnikom spotkania maksimum bezpieczeństwa, a jednocześnie dostęp do najnowszej wiedzy, organizatorzy zdecydowali o przeprowadzeniu Sesji Naukowej w nowej formule – online.
– Bezpieczeństwo naszych Gości jest dla nas priorytetem, dlatego też podjęliśmy decyzję o internetowej formie naszego wydarzenia. Zmieni się jednak tylko sposób przekazu. Poziom merytoryczny, zakres omawianych zagadnień, a przede wszystkim ich wpływ na funkcjonowanie polskiego rolnictwa pozostaną na tym samym, najwyższym poziomie – mówi prof. dr hab. Marek Mrówczyński, Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin – PIB.
Konferencja Ochrony Roślin – 61. Sesja Naukowa realizowana będzie pod hasłem „Nowe strategie ochrony roślin”, a tematyka przewodnia będzie dotyczyć dwóch strategii wprowadzonych przez Komisję Europejską: „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności” – istotnych z punktu widzenia przyszłości rolnictwa. W związku z tym duża część wykładów i wystąpień będzie poświęcona m.in. zasadom optymalizacji zużycia środków ochrony roślin, wzrostowi znaczenia metod ochrony biologicznej w uprawach rolniczych, odmianom odpornym i tolerancyjnym na czynniki biotyczne i abiotyczne, a także nowoczesnemu obliczu rolnictwa, czyli jego cyfryzacji i robotyzacji w rolnictwie precyzyjnym.
Tradycyjnie już w czasie Sesji Naukowej odbędzie się także forum dyskusyjne „NAUKA – DORADZTWO – PRAKTYKA”. Tym razem będzie ono skoncentrowane na zagadnieniach związanych ze wspomaganiem decyzji w ochronie roślin rolniczych i ogrodniczych, które wiążą się bezpośrednio z realizacją Strategii KE.
Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konferencji, natomiast autorzy wygłoszonych w czasie Sesji referatów oraz prezentowanych posterów (online) będą mieli możliwość opublikowania swoich prac naukowych w czasopismach „Journal of Plant Protection Research” lub „Progress in Plant Protection”.
Szczególnym punktem programu Konferencji Ochrony Roślin będzie też Jubileusz 70-lecia Instytutu Ochrony Roślin – PIB.
Termin: 10‒12 lutego 2021 roku, Poznań
Otwarcie Konferencji: 10 lutego 2021 roku o godz. 10:00
Strona Konferencji: www.snior.pl
Program ramowy: www.snior.pl/program
Formularz rejestracji: www.snior.pl/rejestracja
Źródło i zdjęcie: Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy